Wystawa budowli z klocków LEGO

lego smool  W czwartek 19 października najmłodsze grupy z naszej szkoły miały okazję zwiedzić największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO, która została przywieziona do Lublina 17 tirami.
  Dzieci z grupy 0a i 0b na własne oczy zobaczyły m.in. słynne budynki z całego świata, organy ludzkiego ciała, bohaterów Star Wars, okolicznościowe scenki z życia oraz sceny ze znanych baśni. Najmłodszych uczestników wycieczki zainteresowały także konstrukcje przedstawiające gwiazdy sportu naturalnej wielkości, w tym Roberta Lewandowskiego, Agnieszki Radwańskiej, Marcina Gortata oraz Rafała Sonika i jego quada, na którym wygrał rajd Dakar.

Największe wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił wykonany z ponad miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych, który ma 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Niezapomniane wrażenia zapewniły również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO.

Podczas zwiedzania wystawy dzieci mogły także bawić się w Fun Parku, czyli strefie zabaw klockami oraz obejrzeć pokaz w Kinie Edukacyjnym, w którym prezentowano świat nauki przez pryzmat klocków Lego. Wycieczka do Lublina zakończyła się spacerem po Starym Mieście i zwiedzeniem Zamku Lubelskiego oraz pobytem w McDonaldzie.

Wyjazd do Lublina na wystawę klocków Lego został zorganizowany we współpracy z Nadbużańskim Stowarzyszeniem Edukacyjnym, które jako organizacja pożytku publicznego z 1% podatku pokryła koszty wynajęcia autokaru.

Danuta Kloc