SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

WE WŁODAWIE

Mikołajkowe spotkanie z Izabellą Klebańską

  6 grudnia był w naszej szkole dniem wyjątkowym nie tylko z powodu odwiedzin Mikołaja, który – jak co roku – wszystkie grzeczne dzieci obdarował prezentami. Oprócz nich specjalny prezent przygotowali bibliotekarze, organizując w tym dniu spotkanie z wyjątkowym gościem: Panią Izabellą Klebańską – autorką książek dla dzieci i młodzieży, którymi – jak możemy przeczytać na okładce jednej z nich – otwiera przed czytelnikami drzwi do świata muzyki. 

  Muzyka towarzyszy Pani Izabelli od dawna. Jako dziecko rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi i podjęła współpracę z Programem 1 TVP, tworząc scenariusze programów telewizyjnych takich jak Tut turu, Miganki czy Piosenkarnia. Jest również autorką dobranocek, bajek i piosenek.
  Podczas spotkania, w którym uczestniczyli trzecioklasiści wraz z wychowawcami, Pani Klebańska opowiedziała o swoich książkach, przedstawiła ich bohaterów i zaprosiła uczniów do muzycznej zabawy, tłumacząc przy okazji znaczenie pojęć związanych z zapisem nutowym. Nasi uczniowie mieli okazję posłuchać pięknych wierszy oraz równie pięknych melodii, potańczyć i popisać się swoją wiedzą muzyczną. Wszyscy świetnie się bawili.
  Po wspólnej zabawie była okazja do zakupienia książek i otrzymania pamiątkowych autografów autorki. Niektórzy mieli również sposobność, aby przez chwilę indywidualnie porozmawiać z naszym gościem.
  Pani Izabella Klebańska przyznała, że spotkanie z trzecioklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie z pewnością należy do tych, które pozostaną w jej pamięci, a wszystko za sprawą nie tylko przyjemnej atmosfery, ale także imponującej wiedzy muzycznej naszych uczniów i ich pięknych mikołajkowych strojów.
  Dziękujemy trzecioklasistom i ich wychowawcom za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz za aktywny udział w wydarzeniu.


   Zachęcamy do lektury książek Izabelli Klebańskiej, do których należą:

Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada;
Akolada. 8 stopień wtajemniczenia;
Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie;
Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami;
Muzyczna zgraja;
Operowe strachy.

Bibliotekarze

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie