SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

WE WŁODAWIE

Spotkanie opłatkowe

  Okres przed Świętami Bożego Narodzenia zachęca do organizowania spotkań z rodzicami. Jedno z takich spotkań miało miejsce w klasie 3b (wych. W. Kuczewska). Odbyło się ono 21.12.2017 o godz. 10.00. W spotkaniu udział wzięli: wicedyrektor szkoły - p. A. Szczepkowska - Kirszner, ksiądz P. Florowski, p. A. Szwarcer, rodzice, dziadkowie, dzieci.

  W pięknie udekorowanej świątecznymi elementami sali, przy szopce i choince uczniowie zaprezentowali wigilijny montaż słowno - muzyczny „Święta tuż, tuż”. Dzieci recytowały wiersze o tematyce wigilijnej i świątecznej (indywidualnie oraz w parze z rodzicem lub wychowawczynią). Śpiewały kolędy i piosenki (nie tylko po polsku!). Grały na dzwonkach chromatycznych. Przedstawiły też ciekawy układ taneczny ze wstążkami.

 Po obejrzeniu przedstawionego przez dzieci programu świątecznego ksiądz przeczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie rodzice, wychowawczyni i dzieci złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem.
  Rodzice byli zachwyceni występami swoich dzieci. W świątecznym nastroju, przy świetle zapalonych świec i przy poczęstunku, przygotowanym przez rodziców, miło i przyjemnie upłynął czas spotkania.
  Drodzy Rodzice, serdecznie dziękuję Wam za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, a dzieciom za wspaniały występ.

Spotkanie 

W. Kuczewska

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie