SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

WE WŁODAWIE

Ogólnopolska akcja "1000 drzew na minutę"

  Z inicjatywy rodziców na zaproszenie Nadleśnictwa Włodawa uczniowie klasy II a wzięli udział w wycieczce do lasu w okolicach Wyryk. W programie wyjazdu było poznanie lasu jako domu zwierząt i roślin.

  Pracownicy Nadleśnictwa- pani Aleksandra Chwalczuk oraz leśniczy- pan Andrzej Patrzyk bardzo interesująco przekazali nam informacje o miejscach pamięci narodowej oraz historii adampolskich lasów. Nie wszyscy wiedzieli, że rodzina Zamoyskich polowała w tych lasach na zwierzynę łowną, a upolowanie setnego dzika upamiętnione jest głazem. Przypomniano nam, jak nazywają się części, z których zbudowana jest roślina i pokazano, jak prawidłowo należy ją posadzić, a potem o nią dbać. Prócz części teoretycznej był także czas na działanie praktyczne. Każdy uczestnik wycieczki samodzielnie posadził aż trzy drzewa.

  Po wysiłku – przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku i dalsze opowieści o pracy leśników. Obejrzeliśmy narzędzia, którymi posługuje się leśniczy. Wiemy, do czego one służą. Ciekawostką był pokaz znakowania i numerowania ściętego drewna. Także opowieściom o mieszkańcach lasu nie byłoby końca, gdyby nie nasz głód, który zaspokoiliśmy własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami.

  Bardzo serdecznie dziękujemy, szczególnie pani Marzenie Sitkowskiej, za tak wspaniałą lekcję przyrody.

 

Małgorzata Sobiecka
Anna Stupnicka

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie