SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

WE WŁODAWIE

Zapisy do szkolnego chóru "Gaudeamus"

   Chór istnieje od października 1997 r., a jego skład zmienia się rokrocznie. Na zajęcia przychodzą uczniowie z klas I-VI. Co roku uświetnia uroczystości szkolne i pozaszkolne, takie jak: Dzień Patrona Szkoły i Edukacji Narodowej, Wigilię, zakończenie roku, Dni Włodawy, festyny i inne.
  Chór Gaudeamus nagrał kilka płyt z piosenkami dziecięcymi i młodzieżowymi, kolędami oraz pieśniami patriotycznymi. Jedna z takich płyt trafiła w roku 2003 do Watykanu do papieża Jana Pawła II. 

    Chór może pochwalić się licznymi sukcesami na konkursach i festiwalach.

  W swojej wieloletniej pracy chór wypromował wiele talentów muzycznych, które sławiły naszą szkołę, m.in. Justyna Szepel, Marcin Jankowski, Alicja Karpiuk, Dominika Kirszner, Patrycja Maik. Wszyscy są stypendystami Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie artystycznej.

  Zajęcia chóru odbywają się w poniedziałki o godz. 13.30.

 

Zapraszamy!

Małgorzata Błażejczyk
Renata Ślązak

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie