Dyktando Papieskie

"Naczelnik Państwa", "Święty Krzyż", "trejaż", "chomąto", "wżynać", "rżenie", "niebezzasadne" - z takimi trudnościami musieli się zmierzyć 26.10.18 r. uczestnicy IX Diecezjalnego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego przez Zespół Szkół w Woli Uhruskiej, a przygotowanego przez pracowników IFP UMCS-u oraz KUL-u.
  W zmaganiach z zawiłościami polskiej ortografii wzięli udział uczniowie ze szkół z Diecezji Siedleckie, Lubelskiej i Mazowieckiej. 60 uczniów rywalizowało w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa - klasy IV-VI oraz VII-VIII, III gimnazjum.

Świetnie spisali się nasi uczniowie. I miejsce w kategorii klas starszych zdobyła Małgorzata Zarczuk z kl. VIII d (op. E.Bartyś), natomiast w kategorii klas młodszych III miejsce zajął Jakub Trendak z kl. VI d (op. M. Chęć).
  Uczniowie wrócili nie tylko z nagrodami, dyplomami i pucharami, a przede wszystkim z wrażeniami z pięknej uroczystości połączonej z wizytą w placówce Straży Granicznej oraz zwiedzaniem Muzeum Szkolnego.

Zwycięzcy

Uczestnicy