Wywiad z laureatką konkursu kuratoryjnego z j. polskiego, Kamilą Lejko

.
A.T. - Jak czujesz się jako laureat konkursu kuratoryjnego z języka polskiego?
K.L. -
Czuję się spełniona. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie. Tytuł laureata jest nagrodą za moją ciężką pracę, którą włożyłam podczas przygotowań.

A.T. - Jak oceniasz stopień trudności zadań i pytań konkursowych?
K.L. -
Myślę, że zadania były na wysokim poziomie i sprawiły mi odrobinę trudności. Niektóre wymagały dłuższego zastanowienia, ale poradziłam sobie z większością z nich.

A.T. - W jaki sposób i jak długo przygotowywałaś się do konkursu?
K.L. -
Przygotowania zaczęłam we wrześniu poprzedniego roku, aczkolwiek wiele wiedzy wyniosłam z przygotowań do poprzedniego konkursu, w którym niestety, nie osiągnęłam sukcesu. Dużo uczyłam się w domu, a także na kółku języka polskiego.

A.T. - Czy są jakieś osoby, którym zawdzięczasz swój sukces?
K.L. -
Swój sukces zawdzięczam przede wszystkim Pani Ewie Bartyś, która przygotowywała mnie do konkursu, a także rodzicom, którzy bardzo motywowali mnie do dalszej pracy i nauki oraz dążenia do celu.

A.T. - Jakie są Twoje zainteresowania i ulubione dziedziny nauki/przedmioty?
K.L. -
Moim ulubionym przedmiotem jest język angielski, którego chętnie uczę się w domu i w szkole. Poza tym lubię lekcje wychowania fizycznego, bo nigdy się na nich nie nudzę. Ponadto interesuję się muzyką, modą i fotografią.

A.T. - Jak sądzisz, jakie cechy Twojego charakteru umożliwiają Ci osiąganie wysokich wyników w nauce?
K.L. -
Uważam, że jestem ambitna i staram się dążyć do wyznaczonego celu, i to pozwala mi osiągać sukcesy.

Wywiad opracowała Aleksandra Trochimiuk kl. V b