SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

WE WŁODAWIE

Szlachetna paczka

   Szanowni Państwo!
Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. W związku z epidemiczną sytuacją w naszym kraju i utrudnieniami związanymi ze zbiórką produktów zorganizujemy zbiórkę pieniędzy, za które kupimy potrzebne artykuły.

Od dnia 30 listopada /poniedziałek/ przy wejściu do szkoły będzie stała puszka, do której prosimy wrzucać swój Dar Serca. Przy wejściu do szkoły będzie możliwość składania przyniesionych środków czystości oraz artykułów spożywczych, których potrzebuje rodzina.

Odbiorcą naszej paczki będzie Pani Renata (45 lat) z synem Bartoszem (14 lat). Pani Renata przez wiele lat radziła sobie sama z wychowywaniem czworga dzieci. Jej mąż, który w dalszym ciągu mieszka w jej domu, nie pracuje, nie dokłada się do rachunków, wręcz przeciwnie - jest na utrzymaniu pani Renaty. Kobieta bardzo chciałaby, żeby się wyprowadził. Schizofrenia - choroba, na którą cierpi kobieta - nie pozwoliła jej pracować, ale starała się w miarę możliwości zapewnić dzieciom byt. Niestety skutki uboczne przyjmowania silnych leków z każdym miesiącem nasilają się. Starsze dzieci zaczęły wykorzystywać chorobę matki, kradły pieniądze, robiły długi.... jednak pani Renata się nie poddała, małymi krokami wychodziła na prostą. Pomimo niewielkich środków finansowych zdołała ocieplić dom, wymienić okna. Jedynym wsparciem, a zarazem siłą napędową jest dla pani Renaty jej najmłodszy syn Bartosz, który urodził się z lekkim upośledzeniem. Pozostała trójka starszych dzieci już nie mieszka w domu rodzinnym. Pomimo nauki w szkole specjalnej i przebywania od poniedziałku do piątku w internacie chłopak w weekendy stara się odciążyć mamę w obowiązkach domowych.
Jedyny dochód rodziny to zasiłek okresowy, alimenty wypłacane przez państwo oraz zasiłek z programu 500+, który w całości jest przeznaczany na opłacanie internatu i wyżywienia Bartosza. To daje kwotę łącznego przychodu 1320 zł miesięcznie. Po odliczeniu kosztów utrzymania na jednego członka rodziny zostaje jedynie 340 zł na cały miesiąc.
Kluczowe potrzeby rodziny to żywność, meble kuchenne i środki czystości.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie akcji!

Zapewniamy możliwość bezpiecznego przekazania swoich datków.

 

Wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie