Akcja charytatywna “Szlachetna Paczka”

Przygotujmy paczkę Rodzinie Pani Katarzyny

Nasza szkoła, jak co roku, pragnie włączyć się w realizację programu społecznego Szlachetna Paczka. Tym razem Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły do współpracy w celu przygotowania paczki Rodzinie Pani Katarzyny, która prowadzi nierówną walkę z nowotworem złośliwym. Postawiona dwa lata temu diagnoza i niezwykle ciężki przebieg choroby, a przy tym bardzo wysokie koszty leczenia sprawiły, że Pani Katarzyna, jej mąż i dwaj synowie – osiemnastolatek oraz dziesięciolatek – codziennie muszą walczyć o godne życie. Tej nierównej walce z chorobą oraz stałymi wydatkami sprawiającymi, że brakuje środków finansowych na zaspokojenie podstawowych potrzeb, towarzyszą: napięcie, niepewność i poczucie bezradności. Mimo to starają się wspierać się wzajemnie. W obliczu tej dramatycznej sytuacji starszy syn, Daniel, postanowił przerwać swoją edukację i rozpoczął poszukiwanie pracy, aby w ten sposób zdobyć jakiekolwiek środki finansowe.

Pragnieniem rodziny, która zdaje sobie sprawę, że należy cieszyć się każdą chwilą, są wspólnie spędzone święta. Sprawmy, aby tegoroczny świąteczny czas okazał się dla niej wyjątkowy. Wierzymy, że nasz apel o zaangażowanie się w przygotowanie paczki, jak każdego roku spotka się z licznym odzewem.

Jak można pomóc? Po pierwsze – przynosząc rzeczy potrzebne Rodzinie do biblioteki szkolnej lub do wychowawców klas, po drugie – wrzucając pieniądze na ten cel do puszki znajdującej się w sekretariacie szkoły. Zbiórka darów będzie trwała do 6 grudnia br. Za okazaną pomoc z góry dziękujemy i liczymy na Państwa wsparcie.

Przedstawiamy potrzeby Rodziny:

robot kuchenny;

buty zimowe typu trapery – rozmiar 38;

plecak do szkoły;

żywność trwała: herbata, olej, kasza, konserwy rybne, cukier, ryż, konserwy mięsne, mąka, kawa, dżem, makaron, owoce i warzywa w puszkach;

środki czystości: szczoteczka do zębów, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, proszek do prania, mydło, żel myjący, płyny czyszczące, szampon, pasta do zębów;

odzież: skarpetki całoroczne rozmiar 37 (M), koszulka/ t-shirt rozmiar 146 – kolory ciemne;

kurtka zimowa ciemna rozmiar L

kozaki zimowe damskie rozmiar 38 – czarne, do połowy łydki;

wyposażenie mieszkania: kołdra, poduszka, pościel (poszwy, prześcieradło) – pościel na kołdrę 160×200, poszwa poduszki 50/60; prześcieradła 160/200);

szczególne upominki: torebka średnia, z długim paskiem, kolor czarny; kable rozruchowe do auta, słuchawki bezprzewodowe, głośnik przenośny.

Koordynator

Szkolny Klub Wolontariusza

(82) 572-11-38

Skip to content