Dzień Bezpiecznego Internetu `2023

     Za nami Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który świętowaliśmy 7 lutego 2023 r. Akcja ta obchodzona jest od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku DBI organizowane jest w ponad 150 państwach. W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
     Z okazji obchodów DBI przeprowadzono w naszej szkole zajęcia edukacyjne na temat zagrożeń internetu oraz wykonano gazetki i plakaty promujące zasady bezpiecznego korzystania z Sieci.  Ponad to w dniach 1-3 lutego 2023 r. 75 uczniów z klas 4-8 zmierzyło swoje siły w szkolnym konkursie pt. “Mistrz Bezpiecznego Internetu”. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Konkurs miał na celu propagowanie treści dotyczących zagrożeń związanych z internetem, telefonami komórkowymi oraz nowymi technologiami.

Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:

Mistrzowie Bezpiecznego Internetu klas 4
ex aequo
Jakub Mironiuk 4b
Juliusz Stachyra 4c

Mistrz Bezpiecznego Internetu klas 5
Marek Włodarczyk 5a

Mistrz Bezpiecznego Internetu klas 6
Blanka Piech 6a

Mistrzowie Bezpiecznego Internetu klas 7
ex aequo
Hanna Odyniec 7a
Ksawery Kasztelan 7a
Alicja Kapera 7a

Mistrz Bezpiecznego Internetu klas 8
Jakub Łuszczyk 8e

Gratulujemy zwycięzcom! 🙂

Organizatorzy: B. Puczyńska,
J. Kuczewska-Świdnicka

(82) 572-11-38

Skip to content