Echa tygodnia z matematyką w Trójce

  W dniach 13 – 17 marca odbył się w naszej szkole tydzień z matematyką. Uczniowie klas IV – VI rywalizowali w różnych konkurencjach matematycznych. Już w poniedziałek 13 marca odbył się coroczny konkurs matematyczny dla klas piątych “Mistrz matematyki klas piątych”, w którym wzięło udział 27 uczniów. W tym konkursie najlepszymi okazali się następujący uczestnicy:

I miejsce – Martyna Kurec V b
II miejsce – Szymon Grzywna V b
III miejsce – Natalia Nurzyńska V b
Wyróżnienie – Bartosz Demczuk V b

  We wtorek 14 marca Dzień Liczby Pi. Uczennica klasy Vd Oliwia Michalska i uczeń klasy VIa Błażej Kojro przybliżyli nam trochę liczbę Pi, czytając informacje przez radiolę. Ogłoszono też mini konkurs dla klas szóstych na zapamiętanie największej ilości cyfr rozwinięcia liczby Pi.

  Środa to czas na turnieje matematyczne, które odbyły się w klasach piątych i szóstych. Klasy piąte walczyły w turnieju pt. Pieniądze to nie wszystko, natomiast klasy szóste rywalizowały w turnieju pt. Dzień matematyki z polskimi przysłowiami.

  Na czwartek zaplanowano kolejny coroczny konkurs “Mistrz matematyki klas czwartych”, w którym wzięło udział 19 uczniów. Oto zwycięzcy:

I miejsce – Kuba Pawluk IV c
II miejsce – Dominik Demczuk IV a
III miejsce – Alicja Kowalczuk IV c
Wyróżniono 4 uczniów: Eliasza Ptaszyńskiego IV d; Bartosza Kościołka IVa; Szymona Łukaszewicza IVc i Filipa Madeja IVc.

  Piątek to już ostatni dzień zmagań się z matematyką. W tym dniu rozstrzygnięto mini konkurs na zapamiętanie jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. W tym konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów klas szóstych. Najwyższe wyniki uzyskały:

I miejsce – Aleksandra Klimiuk VI b
II miejsce – Amelia Potapczuk VI c
III miejsce – Małgorzata Zarczuk VI d
IV miejsce – Julia Gonerska VI a

  Ostatnim punktem tygodnia z matematyką były warsztaty na zbudowanie sześcianu, stosując sztukę origami. Przeprowadzono je w świetlicy szkolnej. Uczniowie chętnie bawili się tą sztuką.

{gallery}grafika4/tydz_matemat{/gallery}

W tygodniu z matematyką czynny udział wzięło aż 91 uczniów.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za udział w tygodniu matematyki.

Barbara Iwaniuk

(82) 572-11-38

Skip to content