.
  26 września 2013 r. Szkoła Podstawowa nr 3 świętowała Europejski Dzień Języków Obcych (EDJO).

Jak co roku z tej okazji nauczyciele języków obcych zorganizowali konkurs plastyczny, prezentację multimedialną i quiz wiedzy o EDJO. Prezentację i quiz przeprowadzili uczniowie klasy V b: Mateusz Pielak, Bartosz Skrochocki i Maciej Korneluk.

W tym roku konkurs dotyczył wykonania napisu na koszulce T-shirt w języku obcym – słowo lub hasło, które używamy na co dzień.

W konkursie wzięło udział 44 uczniów z klas III-VI. I miejsce zajął Mikołaj Kuczyński z klasy IVa, II miejsce – Emilka Szczerbiec z klasy IIIa, III miejsceKaja Grzywaczewska z klasy IVa.

Wyróżnienia otrzymali: Piotr Przeor z klasy IVc, Bartek Skrochocki z klasy Vb i Wiktoria Gaj z klasy Vc.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez wydawnictwo PEARSON.