KAMPANIA ROWEROWY MAJ WE WŁODAWIE

W dniu 9 maja 2023 r. przedstawiciele WORD-u w Chełmie odwiedzili uczniów naszej szkoły w związku z akcją “Rowerowy Maj”.

To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Akcja skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Pani Dyrektor SP nr 3 zaprosiła koordynatora i egzaminatora WORD-u, by propagować i wspierać wszelkie działania przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa młodych użytkowników ruchu drogowego.

Dyrektor WORD-u w Chełmie ufundował drobne upominki w postaci gadżetów odblaskowych, które zostały przekazane laureatom przeprowadzonych quizów z wiedzy o przepisach ruchu drogowego.

Dodatkowo uczniowie zapoznali się z zasadami działania poduszki powietrznej w samochodzie oraz mogli obejrzeć wybuch takiej poduszki odpalonej na symulatorze. Poznali również działanie symulatora dachowania, aby przekonać się, jak bardzo ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w aucie oraz prawidłowe zabezpieczanie przewożonych przedmiotów.

(82) 572-11-38

Skip to content