Sukcesy Patrycji Maik i Julii Gonerskiej w Kocku!

  Wielkim sukcesem artystycznym zakończyły się występy dwóch uczennic naszej szkoły – Partycji Maik (kl. VIc) i Julii Gonerskej (kl.Va), które wzięły udział w XI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej “Pieśń Ojczyzny Pełna”. Festiwal odbył się 30 września 2015 roku w Kocku i uczestniczyli w nim soliści z trzech województw, reprezentujący wszystkie typy szkół. Podczas uroczystego koncertu w Kocku (3 października) Patrycja odebrała Grand Prix, a Julia – wyróżnienie.

  Termin festiwalu zbiegł się z uroczystościami upamiętniającymi bitwę pod Kockiem, która została stoczona podczas kampanii wrześniowej w dniach 2 – 6 października 1939 roku przez Samodzielną Grupę Operacyjną „Polesie” pod dowództwem gen. Franciszka Kleeberga, a niemieckim oddziałem XIV Korpusu Zmotoryzowanego, którym dowodził gen. G. von Wietersheim.
  Wspaniałe osiągnięcia Patrycji i Julii są nawiązaniem do zbliżającego się święta patrona naszej szkoły – gen. Franciszka Kleeberga, które będziemy obchodzić 14 października.

 

(82) 572-11-38

Skip to content