Pomoc obywatelom Ukrainy

  Po feriach, 28 lutego br., Samorząd Uczniowski SP 3 rozpoczął w naszej szkole akcję pomocy obywatelom Ukrainy, którzy przybyli do Polski. Zbieraliśmy długoterminową żywność, artykuły chemiczne, środki higieniczne, artykuły medyczne i dziecięce. Zebrane dary zostały przekazane Urzędowi Miejskiemu we Włodawie.

  Ponadto, z inicjatywy rodziców uczniów klasy Ia zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dziecięcych przekazanych Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Potrzebujących “Przytulisko” w Chełmie, które otoczyło opieką ponad sześćdziesięcioro dzieci z ukraińskich domów dziecka. 

  Przekazaliśmy również dary obywatelom Ukrainy przebywającym wśród lokalnej społeczności.

  Do naszych akcji włączyli się uczniowie, rodzice, pracownicy naszej szkoły, pracownicy Starostwa Powiatowego we Włodawie oraz Urzędu Pocztowego przy ul. 11 listopada we Włodawie.

  Wszystkim Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i wszelkie dobro. 

 

 
Wolontariusze SP3

(82) 572-11-38

Skip to content