Rajd Barwy Jesieni

W dniu 01.10.2022 r. Szkolne Koło SKKT po raz 25 zorganizowało Rajd Barwy Jesieni. Uczniowie z klas 0 – VIII pieszo oraz na rowerach pokonali wiele kilometrów w towarzystwie swoich nauczycieli oraz rodziców. W sumie udział wzięło 200 osób. Rajd poprowadził Pan Włodzimierz Czeżyk, który przybliżał uczniom tajemnice i ciekawostki lasu oraz dzikich zwierząt. Rozpoznawaliśmy tropy oraz odgłosy zwierząt, zbieraliśmy grzyby, maliny i obserwowaliśmy ptaki. Po dotarciu do Orchówka, Pan Dyrektor Janusz Korneluk przybliżył nam historię tamtejszego kościoła, dowiedzieliśmy się, jakie tajemnice skrywa ten zabytkowy obiekt sakralny. Następnie przeszliśmy na Kiszarnię, gdzie odbyło się ognisko podsumowujące naszą jesienną wędrówkę. Upiekliśmy kiełbaski, a pamiątką po tej niezwykłej wyprawie będą wspólne fotografie.

(82) 572-11-38

Skip to content