Sportowy sukces na koniec roku

  Rok kalendarzowy zakończył się sukcesem dla Piotrka Jankowskiego z klasy 6d. To pierwszy w historii uczeń, który reprezentował naszą szkołę na zawodach wojewódzkich w pływaniu, które odbyły się w Lublinie. W przepięknym stylu wygrał serię i ustanowił swój rekord życiowy – 43,27 s. Ostatecznie zajął 9 miejsce na 18 startujących zawodników na 50 m stylem klasycznym.

{gallery}grafika4/zawody_plywackie/jankowski{/gallery} Zobacz: Film z zawodów >>

Awans do zawodów wojewódzkich poprzedzony był zawodami rejonowymi w Świdniku, gdzie Piotr zajął I miejsce.

  Ładnie zaprezentowały się nasze obydwie sztafety pływackie na dystansie 8x25m stylem dowolnym.
Sztafeta chłopców w składzie: Guziak Piotr, Stańczuk Jakub, Czugała Patryk, Zakrzewski Wojciech, Demianiuk Jan, Dejer Maciej, Jankowski Piotr i Demczuk Bartosz zajęła III miejsce z czasem 2.41.98s.
Sztafeta dziewcząt z czasem 2. 49.40 s uplasowała się na IV miejscu. W sztafecie żeńskiej płynęły: Jarząbek Paulina, Staniak Weronika, Kalman Karolina, Nurzyńska Natalia, Gromysz Wiktoria, Zalewska Martyna, Wólczyńska Martyna i Skórska Nikola.

{gallery}grafika4/zawody_plywackie/sztafeta{/gallery}  Zobacz: Film z zawodów >>

Gratulujemy zawodnikom determinacji i czekamy na sukcesy w przyszłym roku.

Elżbieta Berthelsen

(82) 572-11-38

Skip to content