SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W minionym tygodniu w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną  we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Do rywalizacji zgłosili się przedstawiciele każdej klasy, którzy – zgodnie z hasłem konkursu: „Obudzić wyobraźnięˮ – mieli okazję oczarować słuchaczy swoim głosem, odczytując wybrane wcześniej fragmenty utworów prozatorskich. Komisja konkursowa oceniła wystąpienia uczniów w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, IV-VI oraz VII-VIII. W gronie laureatów konkursu znaleźli się

w kategorii klas I-III: I miejsceFilip Bieliński z kl. III „bˮ, wyróżnienia: Lena Tkaczuk z kl. II „aˮ, Michalina Stępniak z kl. II „cˮ oraz Iga Jabłońska z kl. I „dˮ;

w kategorii klas klas IV-VI: I miejsce – Nela Rok z kl. IV „cˮ, wyróżnienia: Hanna Książek z kl. V „aˮ, Martyna Niedzielak z kl. V „bˮ oraz Mikołaj Huczuk z kl. VI „aˮ;

w kategorii klas VII-VIII: I miejsce – Hanna Odyniec z kl. VIII „aˮ, wyróżnienie: Karolina Bruchacka z kl. VII „aˮ.

            Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy – pamiątkowe podziękowania.

            Zdobywcy I miejsca 8 listopada br. zaprezentują naszą szkołę w VI Regionalnym Konkursie Pięknego Czytania, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie.

            Serdecznie dziękujemy Paniom: Annie Szczepkowskiej – Kirszner, Joannie Orzeszko i Małgorzacie Topolskiej za pracę w komisji konkursowej, wszystkim uczestnikom – za udział w wydarzeniu promującym wartość pięknego czytania, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu konkursu.

                                                                                                                                         Bibliotekarze

(82) 572-11-38

Skip to content