Tydzień kultury niemieckiej

  W ubiegłym tygodniu (13.12.2021-17.12.2021) obchodziliśmy w naszej szkole “Tydzień kultury niemieckiej”. Na zajęciach z języka niemieckiego we wszystkich klasach siódmych i ósmych odbyły się zajęcia okolicznościowe, na których uczniowie nie tylko poznawali świąteczne słownictwo, ale także ozdabiali pierniczki – “Lebkuchen” lukrowymi pisakami. Przez chwilę mogli poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

  W dniu 16.12.2021 odbył się “SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ŚWIĄTECZNYCH WIERSZY W JĘZYKU NIEMIECKIM” dla klas ósmych. Jury wyłoniło trzy najlepiej czytające osoby, które otrzymały nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców.

I miejsce – Julia Ślązak, 8b
II miejsce – Jakub Czajka, 8e
III miejsce – Maja Bury, 8b

  Wszyscy otrzymali dyplomy, oceny i pochwały w e-dzienniku oraz coś słodkiego.

  Koło języka niemieckiego klas trzecich również włączyło się w obchody “Tygodnia kultury niemieckiej”. Uczniowie wykonali podczas zajęć wieńce adwentowe, które możemy zobaczyć na okolicznościowej tablicy w głównym holu szkoły.
Tam też znajdują się prace konkursowe uczniów, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Goethe-Institut “Koch mir was! 2”. Gratulujemy uczestnikom, a szczególnie Maksowi Popko z klasy 3b, który zdobył wyróżnienie w tym konkursie. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki od Organizatora konkursu.

Frohe Weihnachten! – Wesołych Świąt!

Link do zdjęć: https://1drv.ms/u/s!AmCFJW1r-FfljEYwZBsVZwECe6WE?e=in0lzU

 

Jagoda Kuczewska-Świdnicka
Małgorzata Grzywaczewska

 

(82) 572-11-38

Skip to content