Uroczyste obchody Święta 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej

W dniu 8 października 2023 r. poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie wraz z p.o. dyrektor szkoły p. Anną Szczepkowską-Kirszner oraz opiekunem pocztu p. Jolantą Demianiuk-Jarząbek wziął udział w uroczystych obchodach Święta Brygady 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, które odbyły się w Kocku.

Zarówno brygada, jak i nasza szkoła noszą dumne imię gen. Franciszka Kleeberga. Uroczystości odbyły się w miejscu ostatniej bitwy kampanii wrześniowej, na ziemi naznaczonej bohaterską krwią – bitwa pod Kockiem – stoczona od 2 do 6 października 1939 pomiędzy oddziałami polskiej Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga a niemieckimi oddziałami XIV Korpusu Zmotoryzowanego gen. von Wietersheima.

p.o. dyrektor szkoły
Anna Szczepkowska-Kirszner

(82) 572-11-38

Skip to content