Warsztaty chemiczne z Fundacją “Przyszłość w nauce”

  W miesiącu grudniu uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Joanny Kozak uczestniczyli w warsztatach chemicznych zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 3 we współpracy z Fundacją „Przyszłość w nauce”. Celem przedsięwzięcia jest wspieranie rozwoju uzdolnionych uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum. 

  Opiekę merytoryczno-dydaktyczną nad realizacją projektu sprawowali jego współorganizatorzy: Pani dr Sylwia Żołądek i Pan Andrzej Sitkiewicz z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pani Luiza Cysak.

  W ramach warsztatów uczniowie mieli możliwość zarówno obserwacji doświadczeń i eksperymentów przeprowadzonych przez organizatorów, jak i aktywnego uczestnictwa w praktycznych zajęciach chemicznych, opartych na doświadczeniach, obserwacji i wnioskowaniu. Obserwowali między innymi proces otrzymywania tlenu, soli czy wodoru. Mogli też samodzielnie przeprowadzić identyfikację soli.
  Sześcioro uczniów SP3 będzie reprezentowało szkołę w zajęciach warsztatowych, stanowiących kontynuację projektu, które odbędą się w pierwszym kwartale 2019 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

{gallery}grafika6/warsztaty_chem{/gallery}

Joanna Kozak

(82) 572-11-38

Skip to content