Wspaniała Ósemka!

Ósemka młodych adeptów wiedzy znalazło się wśród najlepszych uczniów w województwie. To źródło satysfakcji oraz kolejny powód do dumydla Szkoły Podstawowej nr 3 im. Gen. Franciszka Kleeberga we Włodawie.
 Placówka może pochwalić się sukcesami w najbardziej prestiżowej dziedzinie, czyli w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Podobnie, jak w poprzednich latach, znaczna grupa uczniów uczestniczyła w eliminacjach szkolnych oraz okręgowych. Najzdolniejsi i najpracowitsi dotarli do finału.

Po ogłoszeniu wyników ostatniego etapu (wojewódzkiego), laureatami zostali: Bartosz Demczuk, kl.VIIIb – chemia (opiekun Joanna Kozak); Martyna Kurec, kl. VIIIb – chemia (opiekun Joanna Kozak); Jan Biskup, kl.VIIIa – biologia (opiekun Ewa Zając); Vitalina Ilchyshyn, kl.VIIId – język rosyjski (opiekun Anna Soroka).

Ponadto finalistami tegorocznych zmagań zostali: Patryk Czugała, kl.VIIc – biologia (opiekun Ewa Zając); Martyna Kurec, kl.VIIIb – matematyka (opiekun Urszula Stachyra); Martyna Kurec, kl.VIIIb – język polski (opiekun Natalia Kossyk); Karolina Ciechan, kl,VIIIc – język rosyjski (opiekun Anna Soroka).
  Podsumowanie konkursów kuratoryjnych z wręczeniem nagród i dyplomów miało się odbyć w drugiej połowie maja bieżącego roku.

Joanna Kozak