Wystawa prac plastycznych

  Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, która odbędzie się dnia 3 października 2018 r. o godzinie 11:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.

Uczniowie klasy VIIIa i VIIIc oraz p. Iwona Szwaj

“Tajemniczy las”

   Drzewa od zawsze wzbudzały szacunek ludzi. Ich wartość przyrodnicza jest oczywiście nieoceniona, ale nie tę zaletę chcieli w swych pracach podkreślić uczniowie, autorzy prezentowanych prac plastycznych. 

Drzewom przypisuje się dobroczynną, a niekiedy magiczną potęgę. Ludzie sadzą je nie tylko po to by czerpać z ich owoców, ale by stwarzać nastrój.
Kilkusetletnie drzewa wydają się wieczne.

Wierzymy w ich magiczną siłę, promieniującą z nich energię i uzdrawiającą moc.

Kiedyś te stare, potężne rośliny były czczone, a nawet stawały się przedmiotem kultu. Wierzono, że są mieszkaniem duchów, bóstw czy nimf. Ludzie żyli w zgodzie z naturą i szanowali ją. 

Drzewo, często natchnienie poetów, malarzy, zafascynowało też młodych artystów ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klasy VIIIa i VIIIc wykonali na lekcjach plastyki prace plastyczne, których tematem było baśniowe drzewo.
Praca twórcza fascynowała wszystkich i postępowała w ciszy, a efekt zaskoczył autorów.

Iwona Szwaj

(82) 572-11-38

Skip to content