XX Szkolny Rajd “Barwy Jesieni”

  3 października odbył się jubileuszowy XX Szkolny Rajd „Barwy Jesieni”. Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 225 osób. Dzieci pod opieką nauczycieli, rodziców wędrowały ścieżkami Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. Przewodnikami byli pracownicy Nadleśnictwa Sobibór oraz prezes Oddziału PTTK we Włodawie Mieczysław Tokarski. Uczestnicy podziwiali jesienną przyrodę, obserwowali faunę i florę Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. Nie zabrakło też historii z okresu Powstania Styczniowego, o której ciekawie opowiadał prezes i przewodnik Mieczysław Tokarski. Podziwialiśmy na trasie piękne jeziora: Pereszpa i Koseniec oraz gniazdowanie żółwia błotnego na terenie Rezerwatu „Żółwiowe Błota”.

  Na zakończenie wędrówki odbyło się ognisko. Dzieci wzięły udział w konkursach. Nagrody ufundowało Nadleśnictwo. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Pogoda nam dopisała.

  Cieszy fakt, że chętnie wyruszmy na wędrówki piesze i rowerowe w dni wolne od nauki. Rajd odbył się dzięki dotacji Burmistrza Miasta Włodawy. Organizatorem rajdu od początku istnienia szkoły jest Szkolne Koło Turystyczne pod opieką Teresy Rymczuk i Teresy Głogowskiej.

  Zobacz galerię zdjęć z rajdu >>

(82) 572-11-38

Skip to content