Zabawa była fantastyczna!

  Karnawał to okres od Trzech Króli do wtorku przed środą popielcową poprzedzający Wielki Post. Początki karnawałowych zabaw połączonych z przebieraniem się sięgają w Zachodniej Europie średniowiecza, skąd przywędrowały do Polski i zaowocowały powstaniem przebogatej obrzędowości. W tym okresie urządza się bale karnawałowe, które często są balami maskowymi.

  W klasie V b także tradycji stało się zadość. W poniedziałek 8.02.2016 uczniowie uczestniczyli w dyskotece karnawałowej. O słodki poczęstunek oraz dekoracje zadbali rodzice, natomiast o muzykę uczniowie. W trakcie dyskoteki nie zabrakło różnorodnych zabaw oraz konkursów na najładniejsze przebranie – zwyciężył Mikołaj Chomontowski, a najlepiej tańczącą parą została – Martyna Wólczyńska i Natalia Horszczaruk.

  Wszyscy świetnie się bawili, humory dopisywały. Szkoda tylko,że na kolejną dyskotekę trzeba czekać ponad 40 dni.

Ewa Bartyś

(82) 572-11-38

Skip to content