Andrzejki

W poniedziałek 27 listopada w świetlicy dzieci klas młodszych odbyły się andrzejki. Na tę okoliczność dzieci przygotowały odpowiednią dekorację sali, a panie zamieniły się we wróżki. Katalog wróżb był obszerny i bogaty. Biorąc udział w zabawach, dzieci mogły dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Panie wróżyły z ustawienia butów, wylosowanych kolorów, obrotu “czarodziejskiej” butelki, kubeczków czy znaków Zodiaku. Duże zainteresowanie wzbudziło “drzewko szczęścia” z karteczkami-symbolami. By zrozumieć znaczenie, trzeba było sięgnąć po “Wielką Księgę Wróżb”.

Po andrzejkowych wróżbach przyszedł czas na tańce przy ulubionych piosenkach z dziecięcego repertuaru oraz słodki poczęstunek.

Andrzejki dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Na moment dzieci przeniosły się w świat magii i wróżb. Zabawom towarzyszyła miła atmosfera. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie…

Wychowawczynie świetlicy uczniów kl. I – II