Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa. To właśnie 25 listopada przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, zainspirował Samorząd Uczniowski kl 0-III do zorganizowania Dnia Pluszowego Misia i uroczystości związanych z tym ulubieńcem. Już kilka dni wcześniej każda klasa przygotowała plakat – portret misia, który zaprezentowała na gazetce ściennej. Wszystkie, przyniesione misie bawiły się na przygotowanym specjalnie dla nich torze przeszkód. Uczniowie klasy III C – Lena Markiewicz i Aleksander Haponiuk zabrali uczestników zabawy na „Urodziny Puchatka”. Natomiast uczniowie klasy IIa do misiowej zabawy przy muzyce zaprosili także najmłodsze dzieci z grupy przedszkolnej. Następne misiowe święto już za rok.

{gallery}grafika5/dz_misia{/gallery}

Anna Stupnicka