Angelique najlepsza!

Angelique  30 maja 2017 w Zespole Szkół Szkół w Woli Uhruskiej odbył się VII Diecezjalny Konkurs Ortograficzny Dyktando Papieskie. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych nie tylko z województwa lubelskiego. Uczniowie zmagali się z bardzo trudnymi dyktandami przygotowanymi przez pracownice UMCS-u i KUL-u w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne.
  Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów – Błażej Kojro, Angelique Ratkowski, Małgorzata Zarczuk i Tymon Zajul. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepiej poradziła sobie z zawiłościami polskiej ortografii Angelique Ratkowski, zajmując I miejsce. Otrzymała wartościową książkę, a szkoła pamiątkowy puchar. Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy Papieskiego Dyktanda w nagrodę zwiedzili Hutę Szkła w Dubecznie, a na zakończenie uroczystości wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej.

Ewa Bartyś