Szkolny Konkurs Czytelniczy

“Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Wisława Szymborska

Konkurs Czytelniczy  Pod takim hasłem od listopada 2016 r. do maja 2017 r. przebiegały kolejne etapy Szkolnego Konkursu Czytelniczego. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie klas I -VI, gdyż jednym z założeń turnieju było pogłębianie ciekawości czytelniczej oraz popularyzowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Organizatorkom przedsięwzięcia zależało także na uaktywnieniu uczniów poprzez udział w konkursach oraz rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

  Zmagania konkursowe w klasach I – III dotyczyły następujących lektur: „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej (kl. I), „Mój młodszy brat” Moniki Krajewskiej (kl. II), „Marek – chłopiec, który miał marzenia” autorstwa: Elżbieta Zubrzycka, Klara Wicenty i Marek Kamiński (kl. III). Uczniowie na swój sukces pracowali indywidualnie, rozwiązując testy ze znajomości treści konkursowej książki. Oto lista laureatów:

Klasy I:
Ksawery Kasztelan, Adam Trendak, Mateusz Misztal
Klasy II:
a) Maciej Wólczyński, Julia Czerniak, Anna Tokarska
b) Natalia Budner, Alicja Pręciuk- Rędzińska, Hanna Dąbrowska
c) Lena Markiewicz, Wiktoria Werner, Bartłomiej Michalski
d) Maja Młotkowska, Olga Borsuk, Jagoda Milart
e) Aleksandra Łotysz, Lena Pawlik, Nikodem Czuj
f) Mateusz Borówka, Karolina Sidoruk, Paweł Kościuczyk
Klasy III:
Miłosz Książek, Michał Zieliński, Edyta Zając, Lena Łukaszewicz

 Brawo!

  W klasach IV – VI w pierwszym etapie konkursu udział wzięli wszyscy uczniowi, którzy mieli za zadanie rozwiązać test ze znajomości treści dwóch lektur. Uzyskane wyniki pozwoliły na wyłonienie w każdej klasie trzyosobowych drużyn, które przygotowując się do rozgrywki finałowej, musiały dokładnie zapoznać się ze wskazanymi lekturami. W klasie IV była to książka Roalda Dahla pt. „Charlie i fabryka czekolady”, w klasie V „Dynastia Miziołków” Joanny Olech, w VI – „Hobbit, czyli tam i z powrotem” Johna Ronalda Reuela Tolkiena. W dniach 18-19 maja, podczas finału czytelniczego, wszyscy uczestnicy wykazali się świetną znajomością wymienionych powieści, ale laureatami konkursu zostały drużyny:

klasy IVa – Dominika Tokarska, Maciej Wachulski, Martyna Zalewska,
klasy Vd – Agata Chomontowska, Amelia Matuszyk, Oliwia Michalska,
klasy VId – Angelique Ratkowski, Julia Sadlak, Małgorzata Zarczuk

Gratulacje!

  Podczas uroczystego podsumowania Szkolnego Konkursu Czytelniczego każdy uczeń od klasy pierwszej do szóstej za udział w konkursie otrzymał słodki upominek w postaci małej czekoladki, a najlepsi z najlepszych cenne nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Organizatorki konkursu:
Małgorzata Błażejczyk, Małgorzata Chęć, Anna Korneluk, Urszula Koszeluk, Krystyna Puła, Elżbieta Radczuk

(82) 572-11-38

Skip to content