Dzień Bezpiecznego Internetu

Za nami Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który świętowaliśmy 6 lutego 2024 r.

Akcja ta obchodzona jest od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

Z okazji obchodów DBI przeprowadzono w naszej szkole zajęcia edukacyjne na temat zagrożeń internetu oraz opracowano gazetki promujące zasady bezpiecznego korzystania z Sieci. Ponad to w dniach 14-16 lutego 2024 r. 70 uczniów z klas 4-8 wzięło udział w szkolnym konkursie pt. “Mistrz Bezpiecznego Internetu”. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 30 pytań.

Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:

Mistrz Bezpiecznego Internetu klas 4

Antoni Łotysz 4b

Mistrz Bezpiecznego Internetu klas 5

Dawid Kociszewski 5d

Mistrzowie Bezpiecznego Internetu klas 6

Dagmara Dejneka 6d

Maciej Pawlik 6e

Mistrz Bezpiecznego Internetu klas 7

Michał Rocki 7c

Mistrz Bezpiecznego Internetu klas 8

Krzysztof Sitkowski 8a

Gratulujemy zwycięzcom!!! 🙂

Organizatorzy:
B. Puczyńska,
J. Kuczewska-Świdnicka

(82) 572-11-38

Skip to content