Europejski Dzień Języków Obcych

  26 września obchodzimy w naszej szkole, jak co roku, Europejski Dzień Języków Obcych. Lekcje kulturowe, które przeprowadzamy z naszymi uczniami przypominają im o bogactwie i niezwykłości świata języków. Tego dnia warto również pamiętać o naszym ojczystym języku, który obfituje w dialekty, które warto poznawać.

  Starsi uczniowie SP3 doznali szoku, gdy dowiedzieli się, że ich “główną atrakcją” ma być dyktando w języku angielskim. Klasy IV—VII stanęły na wysokości zadania i przystąpiły do dyktanda, z którego wyłoniliśmy następujących zwycięzców:

Klasy IV
1 miejsce: Julia Obara (4e) i Lenny Beckers (4c)
2 miejsce: Filip Stańczuk (4d)
3 miejsce: Miłosz Chomontowski (4b)
Klasy V
1 miejsce: Gabriela Czarnecka (5a)
2 miejsce: Maciej Wachulski (5a) i Jakub Trendak (5d)
3 miejsce: Maria Sobczak (5c)
Klasy VI
1 miejsce: Bartosz Demczuk (6b)
2 miejsce: Jan Łukaszewicz (6b)
3 miejsce: Kamil Kubiuk (6d)
Klasy VII
1 miejsce: Angelique Ratkowsky (7d) i Kacper Kuczyński (7a)
2 miejsce: Martyna Wólczyńska (7b)
3 miejsce: Piotr Jankowski (7d) i Maciej Jaszczuk (7a)

  Dla młodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 zaplanowaliśmy lekcje kulturowe i Konkurs plastyczny na symbol kraju europejskiego. Zainteresowanie wśród klas 1-3 było duże, więc z trudem przyszło nam wyłonić zwycięzców. Jury złożone z nauczycieli języków obcych i plastyki zdecydowało, że choć wszystkie prace są piękne, na szczególne uznanie zasługują prace Henryka Nazarewicza (3e), Michała Rockiego (1c), Martyny Józefczuk, Leny Pawlik (3e), Kacpra Sielaszuka (1d), Oktawiana Samojluka (1d), Michała Połuszańczyka (3f) i praca zbiorowa uczniów 3d.

{gallery}grafika5/dz_j_obcych{/gallery}

Serdecznie gratulujemy wszystkim!!!!!
Katarzyna Grzywaczewska

(82) 572-11-38

Skip to content