Europejskie Dni Ptaków

.
Rajd "Barwy Jesieni"  5 października 2013 r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w XVIII Szkolnym Rajdzie „Barwy Jesieni”. Wędrując ścieżkami edukacyjnymi i traktami leśnymi po Lasach Włodawskich uczestnicy obserwowali i liczyli ptaki zamieszkujące nasze tereny. Przewodnik i leśnik Pan Włodzimierz Czeżyk zapoznał dzieci z warstwową budową lasu i zwierzętami, które zamieszkują w lasach włodawskich.

  Trzeba przyznać, że pogoda nas rozpieszczała, było naprawdę pięknie! Słońce świeciło intensywnie, oświetlając prawdziwie polską złotą jesień!

  Przyjemnie było podziwiać widoki i gdy się już wydawało, że ładniej być nie może, dotarliśmy do pałacyku w Adampolu. Dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego „Ponowa” z Włodawy, czekało już tam na nas ognisko.

W rajdzie w sumie uczestniczyło 240 osób, w tym 35 rowerzystów. W tym roku padł rekord uczestników. Świadczy to o dużym zainteresowaniu rekreacyjnym spędzaniem dni wolnych od nauki szkolnej.

  Uczniowie wędrowali pod opieką wychowawców i chętnych rodziców. Organizatorem rajdu było Koło Turystyczne z naszej szkoły działające pod opieką Teresy Rymczuk, Teresy Głogowskiej i Artura Kościuka.

 

(82) 572-11-38

Skip to content