Festiwal Pieśni Patriotycznej

Święto Niepodległości  8 i 9 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się już po raz kolejny Festiwal Pieśni Patriotycznej. Jest to impreza cykliczna organizowana w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Celem tego przedsięwzięcia jest podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej i kulturalnej wśród dzieci i młodzieży. Najmłodsze pokolenie Polaków chętnie słucha i wykonuje pieśni patriotyczne i żołnierskie z różnych okresów historycznych. W tym roku w większości były to piosenki i pieśni z okresu II wojny światowej, ponieważ w październiku obchodziliśmy 20 rocznicę nadania imienia szkole. Od 11 października 1997 roku szkoła nosi imię gen. Franciszka Kleeberga.

Do festiwalu przygotowują się wszyscy uczniowie szkoły pod kierunkiem swoich wychowawców. Uroczystość ma radosny, ale i podniosły charakter. Imprezę kończy wręczenie uczniom dyplomów i słodyczy ufundowanych przez Radę Rodziców.

Zobacz: galeria zdjęć >>

Zobacz: filmy na YouTube