Festiwal Pieśni Patriotycznych

Festiwal  7 i 8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się już po raz kolejny Festiwal Pieśni Patriotycznych. Jest to impreza cykliczna organizowana w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Celem tego przedsięwzięcia jest podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej i kulturalnej wśród dzieci i młodzieży. Najmłodsze pokolenie Polaków chętnie słucha i wykonuje pieśni patriotyczne i żołnierskie z różnych okresów historycznych.

W tym roku przygotowania do festiwalu przebiegały w szczególnej atmosferze, ponieważ obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Datę szczególną!

Do festiwalu przygotowują się wszyscy uczniowie szkoły pod kierunkiem swoich wychowawców. Uroczystość ma radosny, ale i podniosły charakter. Imprezę kończy wręczenie uczniom dyplomów i słodyczy ufundowanych przez Radę Rodziców.

Festiwal

Zobacz filmy>> klasa 2bklasa 5b, klasa 4e