Festiwal Pieśni Patriotycznej

festiwal_patriot_smool  10 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się już po raz dziesiąty Festiwal Pieśni Patriotycznej. Jest to impreza cykliczna organizowana w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Celem tego przedsięwzięcia jest podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej i kulturalnej wśród dzieci i młodzieży. Najmłodsze pokolenie Polaków chętnie słucha i wykonuje pieśni patriotyczne i żołnierskie z różnych okresów historycznych.

 

  Do festiwalu przygotowują się wszyscy uczniowie szkoły pod kierunkiem swoich wychowawców. Uroczystość ma radosny, ale i podniosły charakter. Imprezę kończy wręczenie uczniom dyplomów i słodyczy ufundowanych przez Radę Rodziców.
  W tym roku po raz pierwszy do festiwalu czynnie włączyli się nauczyciele. Przygotowali wspólnie piosenkę patriotyczną “Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Uczniowie chętnie obejrzeli ich występ i nagrodzili gromkimi brawami.

Nad całością przedsięwzięcia czuwają: Małgorzata Błażejczyk i Krystyna Puła. 

Zobacz: filmgalerię zdjęć >>

(82) 572-11-38

Skip to content