Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie

  W dniach 03-20.10.2016 r. odbyły się wycieczki uczniów klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Głównym celem było przybliżenie dzieciom codziennej pracy policjantów oraz zwiedzenie budynku komendy. Wycieczki oprowadzała policjantka – oficer prasowy, sierż. Elwira Tadyniewicz, która w interesujący i przystępny sposób opowiadała dzieciom o trudnej i odpowiedzialnej pracy funkcjonariuszy policji.

 

  Zwiedzanie pomieszczeń uczniowie rozpoczęli od stanowiska kierowania, czyli miejsca, gdzie pełnią służbę oficerowie dyżurni i skąd kierują podległymi patrolami. Z dużym zaciekawieniem dzieci obejrzały monitoring i komputery. Miały też okazję zobaczyć większość pomieszczeń i wydziałów, w których pracują włodawscy policjanci. Wiele emocji i pytań wzbudziło pomieszczenie dla zatrzymanych oraz tzw. lustro weneckie. Prawdziwą atrakcją było pobieranie odcisków dłoni każdego z uczniów i oglądanie swoich linii papilarnych. Kolejnym punktem wycieczki było oglądanie na parkingu sprzętu  policyjnego: motocykla, quada, motorówki, radiowozu. Każdy z uczniów mógł zrobić zdjęcie na quadzie i motorze. Dzieci najbardziej były zafascynowane radiowozem policyjnym, wnętrze którego mogły obejrzeć oraz pokazem psa o imieniu Czarny, odpoczywającym po służbie w kojcu.

  Po wycieczce wiele osób zadeklarowało, że w przyszłości zostanie policjantem. W podziękowaniu za ciekawe zajęcia uczniowie wręczyli pracownikom policji własnoręcznie zrobione mini-upominki oraz bukiety kwiatów zrobione z jesiennych liści.
  Wycieczki zorganizowały nauczycielki: W. Kuczewska i E. Skowronek.
  W imieniu uczniów i nauczycieli SP3 dziękujemy Panu Komendantowi za możliwość zwiedzenie komendy, za moc wrażeń i uśmiech na twarzach dzieci.

Wanda Kuczewska

 
 

(82) 572-11-38

Skip to content