Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

  W piątek 15 grudnia br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone wrażeniom po lekturze książki Sary Pennypacker “Pax”. Według opisu na okładce jest to „fascynująca opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej przyrodzie, wolności oraz wojnie.” 

  „Pax” nie bez powodu porównywany jest do „Małego Księcia”, ponieważ – podobnie jak dzieło Antoine’a de Saint-Exupéry’ego – stanowi lekturę, którą można śmiało polecić zarówno młodzieży, jak i dorosłym czytelnikom. Nie tylko wzrusza, ale także skłania do przemyśleń na temat natury człowieka, odpowiedzialności, poznawania samego siebie i radzenia sobie z cierpieniem.

  Gorąco polecamy tę książkę wszystkim czytelnikom, którzy od literatury oczekują czegoś więcej niż ciekawej fabuły.

  Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w bibliotece szkolnej w piątek 19 stycznia 2018 r. w godz. 1430-1530. Tym razem porozmawiamy o książce Nicoli Yoon “Ponad wszystko”.

 

klub ksiazki

Bibliotekarze

(82) 572-11-38

Skip to content