III Powiatowy Konkurs Czytelniczy

“Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem”. 
Kornel Makuszyński

   22 maja 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie III Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla klas IV-VI, którego organizatorem był LSCDN oraz Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie.

  Konkurs przebiegał w II etapach – szkolnym i powiatowym, w których brało udział 121 uczniów z powiatów – chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego. Uczestnicy mieli wykazać się znajomością następujących lektur: Lewis Clive Staples “Opowieści z Narnii”, Jan Brzechwa “Akademia Pana Kleksa”, Henryka Sienkiewicz “Janko Muzykant”, Lucy Maud Montgomery “Ania z Zielonego Wzgórza”, Johna Ronalda Reuel Tolkien “Hobbit, czyli tam i z powrotem”, Małgorzata Musierowicz “Kłamczucha”, Frances Eliza Hodgson Burnett “Tajemniczy ogród”, mitów Jana Parandowskiego oraz uzyskać 80% pozytywnych odpowiedzi.
  Wśród laureatów znalazło się 4 uczniów z naszej szkoły – Maria Sobczak, Agata Krzowska i Szymon Łukaszewicz z Vc (op.Ewa Bartyś) oraz Martyna Kurec z VI b (op. Anna Szczepkowska-Kirszner). Laureaci otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy.

Konkurs czytelniczy

Gratulujemy i zachęcamy do udziału za rok!

(82) 572-11-38

Skip to content