Klub Czytelniczy “Sówki” wyrusza w niezwykłą podróż w czasie

  Klub Czytelniczy “Sówki” istnieje już trzeci rok. Jego członkami są chętni uczniowie klas I–IV, uczestniczący w zajęciach z elementami biblioterapii. Spotykamy się raz w miesiącu w bibliotece szkolnej.

  W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy pracować ze znaną na całym świecie serią książek Mary Pope Osborne “MAGICZNY DOMEK NA DRZEWIE”. Ich tematem są niezwykłe przygody Ani i Jacka, którzy podróżują w czasie i przestrzeni, zabierając czytelników do nieznanych miejsc. Mamy nadzieję, że interesujące doświadczenia głównych bohaterów zainspirują dzieci do poszukiwania informacji i przyczynią się do poszerzenia wiedzy o świecie. W tym celu założyliśmy Klub Tropicieli Faktów! Wszyscy otrzymali legitymację, pamiątkową zakładkę do książki i notatnik. Naszym zadaniem będzie zdobywanie i gromadzenie ciekawostek o świecie, do którego powędrujemy wraz z Anią i Jackiem.

  Na październikowym spotkaniu czytaliśmy pierwszy tom serii pt. “Dinozaury przed zmrokiem”. Przenieśliśmy się 64 miliony lat wstecz do krainy dinozaurów! Wtedy jeszcze Ziemia była jednym kontynentem, nazwanym przez naukowców Pangeą, czyli „Wszechziemią”. Niemożliwe? Za sprawą Ani i Jacka wszystko staje się możliwe!

 Sówki

p. Mirka Zawistowska
p. Ela Radczuk

(82) 572-11-38

Skip to content