Uczymy się języka niemieckiego śpiewająco!

 
  Nauka języka niemieckiego to nie tylko pamięciowe opanowanie słownictwa i reguł gramatycznych. Czasami można się świetnie bawić “językiem”.

  “Uczymy się języka niemieckiego śpiewająco” to hasło XII edycji ogólnopolskiego konkurs organizowanego przez Wydawnictwo PWN. Do rywalizacji przystąpiła grupa uczniów z klasy Vd: Angelique Ratkowski, Małgorzata Zarczuk, Julia Sadlak oraz Adrian Kobielas. Zadaniem uczestników było napisanie scenariusza oraz nagranie clipu do piosenki o podróżach “Reiseziele”. Pracę nad realizacją przedsięwzięcia uczniowie rozpoczęli od przygotowania na stołówce szkolnej dekoracji gór. Scenerią do zwrotek o podróży nad jezioro był prawdziwy plener nad Jeziorem Białym. Chociaż pogoda nie dopisywała, humory były przednie.

  Atmosferę konkursu określili sami uczestnicy jako doskonałą. Kolejne doświadczenie w zdobywaniu umiejętności językowych uważają za bardzo cenne.

  Dziękuje za okazaną pomoc i życzliwość Państwu Ratkowskim i wychowawczyni klasy Vd – pani Małgorzacie Błażejczyk. Państwu Leśniewskim wdzięczna jestem za bezinteresowną pomoc techniczną przy tworzeniu teledysku.

 

Małgorzata Grzywaczewska

 

(82) 572-11-38

Skip to content