Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Biblioteka szkolna, nawiązując do tego wydarzenia, we współpracy ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej przygotowała miłą niespodziankę dla uczniów klas “0”.

  30 września harcerki – absolwentki naszej szkoły czytały bajki filmowane przez Wolta Disney’a. Wybór literatury nie był przypadkowy. W grudniu mija 50. rocznica śmierci tego amerykańskiego reżysera, autora i  producenta filmów – twórcy popularnych postaci rysunkowych, bohaterów Myszki Miki, Kaczora Donalda, Psa Pluto i Goofy’ego.

  Bardzo dziękujemy gimnazjalistkom – Sylwii Winiarczyk, Sandrze Michalskiej, Weronice Osypowicz, Julii Kloc za włączenie się do akcji. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek czytanych przez starsze koleżanki. Może w przyszłości same chętnie sięgać będą po biblioteczne pozycje.

Iwona Szwaj

(82) 572-11-38

Skip to content