Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

.
  21 marca to kolejny wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego, gdyż już tradycją Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie stało się, by nadejście wiosny, której każdy oczekuje z niecierpliwością, obchodzić w niecodzienny, uroczysty sposób.

  Pierwszym punktem programu był Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie tym wzięło udział 145 uczestników. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych i w dwóch kategoriach wykonawczych.

Na poziomie klas I-III zwycięzcami konkursu zostali:

Bartosz Borzęcki i Maciej Szymański – I miejsce w kategorii występy grupowe – piosenki w j. angielskim,

Agata Zaborek i Dominika Tokarska – I miejsce w kategorii występy grupowe – piosenki w j. niemieckim,

Wiktoria Postawska – I miejsce w kategorii występy indywidualne – piosenki w j. niemieckim,

Julia Gunerska – II miejsce w kategorii występy indywidualne – piosenki w j. angielskim.

Na poziomie klas IV-VI zwyciężyli:

Iga Mirończuk, Aleksandra Trochimiuk i Martyna Oreńczuk – I miejsce w kategorii występy grupowe – piosenki w j. angielskim.

Patrycja Maik – I miejsce w kategorii występy indywidualne – piosenki w j. angielskim.

  Kolejny punkt programu stanowił kabaret w wykonaniu klasy VI b przygotowany przez wychowawczynię Ewę Bartyś. Aktorzy przedstawili humorystyczne scenki z życia szkoły rozgrywające się w pierwszym dniu wiosny. Program został urozmaicony tańcem i piosenkami. Do znanego przeboju “Gangam style” własne słowa napisały uczennice – Julia Filipowicz i Justyna Zaorska.

  Wspaniałą atrakcją tego dnia był Szkolny Festiwal Tańca organizowany od 2000 r. z inicjatywy p. Barbary Mierzwy i uczniów byłej kl. IV a. Przez kilka lat organizowany był Międzyszkolny Konkurs Tańca Nastolatków. Obecna formuła obowiązuje od 2010 r. Celem konkursu jest integracja środowiska szkolnego i rodziców. Uczniowie sami bez udziału nauczycieli przygotowują układy taneczne.

W tym roku w festiwalu wzięło udział 93 uczniów naszej szkoły oraz 7 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie. Prezentacje tańca po raz pierwszy nie były oceniane przez jury.

Uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe medale, które ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły.

 Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie upłynął w bardzo miłej atmosferze.

 

(82) 572-11-38

Skip to content