Podsumowanie działalności szkolnego koła PCK Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie

W 2023r utworzyła się w naszej szkole nowa grupa wolontariuszy PCK. Uczniowie z klas 5a, 6a, i 7a brali udział w akcjach proponowanych przez Lubelski Oddział Okręgowy i Rejonowy Oddział PCK we Włodawie. Te pierwsze aktywności to: wykonanie palm wielkanocnych na kiermasz charytatywny, gazetek okolicznościowych np. z okazji Dnia Autyzmu czy przygotowanie krótkiego konkursu z okazji Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Zbieraliśmy monety w ramach Gorączki Złota i braliśmy udział w pokazach pierwszej pomocy. Uczestniczyliśmy też udział w ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka. Współpracujemy z wolontariuszami – grupą młodzieżową SIM działającą w oddziale rejonowym PCK we Włodawie.

Iwona Szwaj
Mirosława Slawińska

(82) 572-11-38

Skip to content