Polak to brzmi dumnie!


.
  23 października 2012 r. miałam przyjemność odebrać nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii literackiej i wyróżnienie w kategorii plastycznej II Międzynarodowego Konkursu Literacko-Plastycznego „Polak to brzmi dumnie”, którego organizatorami byli: Publiczne Gimnazjum nr 16 oraz Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku. Honorowy patronat objęli: Prezydent Rzeczpospolitej Polski Bronisław Komorowski, Premier Rzeczpospolitej Polski Donald Tusk i Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas.

  Na konkurs wpłynęło 1678 prac z całego świata: Argentyny, Nowej Zelandii, Kanady, Ukrainy, Białorusi, Czech, Węgier Niemiec, Bułgarii, Belgii, Francji, Szwecji, Szwajcarii, Grecji, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Uzbekistanu i Azerbejdżanu.
 Gala wręczenia nagród odbyła się w uroczym Muzeum Podlaskim w Białymstoku. Uroczystość uświetnili popisami wokalnymi i instrumentalnymi uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia Białymstoku.
  W moim sercu pozostanie niezwykle przejmująca gawęda dyrektora Muzeum Podlaskiego Andrzeja Lechowskiego, dlaczego powinniśmy być dumni, że jesteśmy Polakami.
  To niesamowite przeżycie, które zapadło mi w pamięci. Myślę, że była to najważniejsza chwila w moim życiu, która pozwoliła mi spotkać wartościowych ludzi. Dla nich Ojczyzna to dom, rodzina, przekazywane tradycje, a przede wszystkim uśmiechnięte twarze bliskich.
  Serdecznie dziękuję p. Ewie Bartyś (nauczycielce j. polskiego) i p. Małgorzacie Błażejczyk (nauczycielce plastyki) za pomoc w osiągnięciu sukcesu.

Katarzyna Stadnik
uczennica kl. VI c
Szkoły Podstawowej nr3 we Włodawie

(82) 572-11-38

Skip to content