Program pilotażowy “Bezpieczna Woda”

  29 kwietnia 75 uczniów naszej szkoły wzięło udział w pilotażowym programie „Bezpieczna Woda”.
Akcja „Bezpieczna Woda” jest nową inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale stanowiącą również cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców, jak i dla całego środowiska wodniackiego.

   Celem akcji jest popularyzacja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. W założeniach efektem planowanej Akcji jest zmniejszenie liczby wypadków podczas letniego wypoczynku poprzez wykształcenie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży szkolnej uprawiających sporty i rekreację wodną.
  Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej z pokazem multimedialnym i praktycznej, podczas której uczniowie zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy uczestnik otrzymał: Certyfikat Młodszego Asystenta Ratownika Medycznego, mini apteczkę, breloczek odblaskowy oraz podczas przerwy pomiędzy częścią teoretyczną a praktyczną drugie śniadanie.

 

Teresa Rymczuk

(82) 572-11-38

Skip to content