Realizacja XI edycji programu “Czyste powietrze wokół nas”

  W okresie od września do czerwca 2018/2019 roku klasy zerowe naszej szkoły brały aktywny udział w realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. 

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach i proponowanych przedsięwzięciach: spotkaniu z pielęgniarką oraz stomatologiem szkolnym, pokazie prezentacji multimedialnej, nagraniu apelu klasy 0 „b” do rodziców na temat szkodliwości palenia, zaśpiewaniu piosenki „Zielony Dinek” i umieszczeniu nagrania w multimedialnej galerii klasy oraz w wycieczce do Nadleśnictwa Sobibór.

W dniu 30.05.2019 klasa 0 „a” i 0 „b” otrzymały wyróżnienie w konkursie plastycznym, organizowanym w ramach realizacji tego programu oraz w związku z obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu, który każdego roku przypada na dzień 31 maja. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Włodawie we współpracy ze Starostwem Powiatowym we Włodawie.

W ramach podsumowania realizacji programu klasa 0 „b” przygotowała przedstawienie teatralne pt. „Rzecz o czystym powietrzu”, które zostało zaprezentowane podczas Wiosny Teatralnej.

Realizacja XI edycji programu „Czyste powietrze wokół nas” – zobacz galerię zdjęć >>

 

K. Puła
J. Kuczewska-Świdnicka

(82) 572-11-38

Skip to content