Warsztaty kulinarne dla uczniów klas pierwszych

.
  14 maja 2015 r. odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów klas pierwszych „Moje zdrowe drugie śniadanie”. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością samodzielnego przygotowania kanapek. Klasy reprezentowały 3-osobowe zespoły. Przygotowane prze nie drugie śniadanie zawierało produkty niezbędne w diecie ucznia: pieczywo pełnoziarniste, masło, wędlinę, sery, jajka, warzywa sezonowe. Jednak na uwagę zasługują również pomysłowość i estetyka wykonania. Na kanapkach pojawiły się obrazki: kwiaty, myszki, żaglówki, uśmiechnięte buzie… Pozostali pierwszoklasiści zmagali się w tym czasie z zagadnieniami dotyczącymi zdrowego odżywiania: rysowali nowalijki, wybierali do swoich koszyczków zdrową żywność, uzasadniali konieczność spożywania owoców i warzyw.

  Pracę dzieci oceniało jury, w skład którego weszły: Ewa Horbaczewska – szkolna pielęgniarka, Joanna Hulip – szefowa kuchni, Janina Rogozińska- Kobielas – intendentka. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy: K. Puła, M. Rogozińska

(82) 572-11-38

Skip to content