Wiosna Teatralna 2015

  Niewielką sceną Szkoły Podstawowej nr 3 przez ponad tydzień od 15 do 22 czerwca 2015 r. zawładnęła sztuka teatralna. Uczniowie zobaczyli przedstawienia o charakterze poważnym, jak również komediowym czy satyrycznym przygotowane przez grupy teatralne w reżyserii nauczycieli:

“Marzenia dobrych wróżek – w poszukiwaniu szczęścia” – kl. IV b, reż. Ewa Bartyś;
“Opowieści z Narnii” – kl. IV a, reż. Jolanta Kościelska-Borkowska i Maria Borowska;
“Nasza klasa” – kl. V a, reż. Urszula Stachyra;
“Zmruż oczy” – kl. V d, reż. Małgorzata Chęć;
“Królewicz szuka żony”, kl. VI a, reż. Małgorzata Chęć.

  Mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe, oglądając przedstawienia w języku angielskim:

“Snow White” (“Królewna Śnieżka”) – kl. Vc, reż. Marta Kobielas kl. V c;
“Little Red Riding Hood” (“Czerwony Kapturek”) kl. Vb, reż. Mirka Sławińska;
“Spleeping Beauty” (“Śpiąca Królewna”) kl. IIIb, reż. Iwona Hoffmann-Ćwikła.

Wiosna Teatralna

   Prezentowane sztuki poruszały ważne i bliskie tematy, ale też wzruszały, bawiły, ośmieszały, pokazywały szkołę i uczniów w krzywym zwierciadle. Piękne dekoracje pozwoliły przenieść się w świat odległy, a trafnie dobrana muzyka poczuć nastrój dawnych lat. Gra aktorska młodych adeptów sztuki bardzo spodobała się publiczności, czego wyrazem były rzęsiste brawa. Współczesne piosenki, kreacje aktorskie oraz przesłania na długo pozostaną w pamięci widzów.

 

Ewa Bartyś

 

(82) 572-11-38

Skip to content