Wycieczka do Warszawy

25 kwietnia uczniowie klas: VIIa, VIIb, VIId oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy w celu rozbudzenia zainteresowań różnymi dziedzinami kultury – teatrem, filmem i muzeum.

Pierwszym punktem wycieczki była Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych, gdzie uczniowie mogli poczuć atmosferę pracy twórców filmowych i poznać kolejne aspekty produkcji filmowej. Zobaczyli dekorację wykreowaną przez twórców filmowych – prawdziwie królewską ucztę, salę tronową i królewską sypialnię. Przeszli filmowymi lochami czasu, a dzięki technologii VR przenieśli się na plan filmowy i będąc w samym środku wydarzeń obserwowali nagrywanie ujęć i pracę ekipy filmowej. Poznali pracę kostiumografa, przymierzali wybrane kostiumy i sprawdzali się w zadaniach z filmowej garderoby.

Kolejnym etapem było Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnicy wycieczki przenieśli się w scenerię sprzed siedemdziesięciu lat. Chodzili po granitowym bruku, poznając chronologicznie tragiczne zdarzenia, a także oglądając zburzoną Warszawę z lotu ptaka.

Ostatnim punktem wycieczki był Studio Buffo i musical “Romeo i Julia” w 3D. Temat musicalu to miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącego się wielkiego uczucia. To dramat pokoleń rodziców i dzieci, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich potrzeb. Piękne teksty, wzruszająca muzyka oraz strugi deszczu na głowach sprawiły, że spektakl zahipnotyzował widzów.

{gallery}grafika5/wycieczka_warwa{/gallery}

Wycieczkę zorganizowała p. Małgorzata Błażejczyk.

Ewa Bartyś