Laureaci Ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego “BAZGROŁ”

  W piątek 24 maja br. podczas Warszawskich Targów Książki odbył się uroczysty finał jubileuszowej 10. edycji Ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego „BAZGROŁ”, organizowanego przez portale kulturalne: duże Ka i Papierowy Pies. Prace konkursowe z całej Polski oceniało znakomite jury, które tworzyli między innymi: Grzegorz Kasdepke, Jerzy Owsiak, Marek Michalak i główny organizator konkursu – Grzegorz Raczek.

  Wśród obecnych podczas uroczystości nie mogło zabraknąć pięciorga uczniów naszej szkoły, którzy zostali laureatami konkursu. Miło nam poinformować, że Zuzanna Gołębiowska (kl. 8b) za swój komiks pt. „Green house” zdobyła I miejsce w kategorii: najlepsza praca wykonana techniką komputerową, Anna Sidoruk (kl. 8a) oraz Oliwier Bruchacki (kl. 5a)ex aequo II miejsce w kategorii literackiej, natomiast Karolina Szewczyk (kl. VId) oraz Milena Łobacz (kl. VId)II miejsce za stworzoną wspólnie książkę artystyczną.

  Wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów nie było jedyną atrakcją, która stała się udziałem zwycięzców. Mieli również okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z autorką wzruszającej książki „Cudowny chłopak” – R. J. Palacio, a ponadto zobaczyć i wysłuchać wielu artystów, pisarzy, blogerów obecnych na Stadionie PGE Narodowym podczas Warszawskich Targów Książki.

  Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Julita Gołębiowska, Elżbieta Radczuk i Marta Wiatrowska.

  Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesów, a wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!

{gallery}grafika6/bazgrol{/gallery}

 

Bibliotekarze

(82) 572-11-38

Skip to content